Промоции

Нови количини користени бренд компјутер со Windows 10 веќе од 6900 денари

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Нови количини користени бренд компјутер со Windows 10 веќе од 6900 денари

Компјутерите содржат Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice)

А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.

А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање.
Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување.
А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.

Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

HP Compaq Elite 6005 Pro SFF Athlon II X2 220/2GB DDR3/250GB
Цена со попуст: 6.900ден.
Редовна цена: 7.900ден.
Купи онлајн
Elite 8000SFF/Core2 Quad/8GB/250GB/DVD-RW/Win10 MAR*
Цена со попуст: 9.900ден.
Редовна цена: 10.786ден.
Купи онлајн
Dell Optiplex 780 SFF C2D E7500/4GB DDR3/250GB/Win10
Цена: 8.900 ден.
Купи онлајн
HP Compaq Elite 8300 SFF А Class Intel Core i5 3470 3rd GEN 3200Mhz 6MB/4GB DDR3/320 GB HDD/DVD-RW/Slim Desktop, инсталиран Windows 10 MAR*
Цена: 16.900ден.
Купи онлајн
Pentium® E5200/2GB/250GB/Win10 MAR*
Цена со попуст: 7.900ден.
Редовна цена: 9.000ден.
 
Купи онлајн
Lenovo ThinkCentre M81/i3 2100/4GB/250GB/128GBSSd/Win10 MAR*
Цена со попуст: 15.500ден.
Редовна цена: 16.500ден
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
 

Секогаш најдобра цена на ССД дискови

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Секогаш најдобра цена на ССД дискови

Од врвни производите - Western Digital, Samsung, A-Data
Цените на ССД дисковите континуирано растат, искористете ја оваа промоција,
забрзајте го вашиот компјутер/лаптоп до 10 пати!
Акцијата трае до трошење на залихите!
Јавете се или нарачајте онлајн.
Вршиме испорака низ цела Македонија.

A-Data SSD SP550, 120G, 2.5" SATA III
Цена со попуст: 3.533ден.
Редовна цена: 3.718ден.
Купи онлајн
Samsung SSD 500GB 850 EVO Basic, 2.5" 2y
Цена со попуст: 12.220ден.
Редовна цена: 12.864ден.
Купи онлајн
External SSD 256GB USB 3.0 Sony SL-BG2B Black
Цена со попуст: 7.620ден.
Редовна цена: 8.021ден.
Купи онлајн
A-Data SSD SP930, 480GB, XPG, 2.5" SATA3
Цена со попуст: 12.207ден.
Редовна цена: 12.850ден.
Купи онлајн
Samsung Internal SSD 250GB, M.2, SATA III
Цена со попуст: 7.576ден.
Редовна цена: 7.974ден.
Купи онлајн
Western Digital WD BLUE SSD 1 TB WDS100T1B0A
Цена со попуст: 18.688ден.
Редовна цена: 19.671ден.
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
 

Голема HP акција на печатари

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Голема HP акција на печатари


- Мултифункциски копири ласерски и инкџет
- Ласерски офис печатари


Висок квалитет на достапни цени!
Побрзајте, количините се ограничени.
Акцијата трае до трошење на залихите!

HP LaserJet Pro M402d Printer
Цена со попуст: 9.729ден.
Редовна цена: 10.134ден.
Купи онлајн
HP LaserJet Pro M452nw Color Printer
Цена со попуст: 13.176ден.
Редовна цена: 13.725ден.
Купи онлајн
HP LaserJet Pro MFP M227sdn
Цена со попуст: 12.980ден.
Редовна цена13.521 ден.
Купи онлајн
HP LaserJet Pro MFP M477fdn Color Printer
Цена со попуст: 22.895ден.
Редовна цена: 23.848ден
Купи онлајн


HP LaserJet Pro 500 MFP M570dw color Printer
Цена со попуст: 57.026ден.
Редовна цена: 59.402ден
Купи онлајн
HP OfficeJet Pro 7740 Wide Format All-in-One
Цена со попуст: 13.216ден.
Редовна цена: 13.766ден.
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
 

Aкција на куќишта, напојувања и кулери Cooler Master

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Aкција на куќишта, напојувања и кулери
Cooler Master

Одлична можност и овој месец да составите
гејминг компјутер по ваш избор!
Јавете се или нарачајте онлјан.
Вршиме испорака низ цела Македонија!

Cooler Master Case, Mid Tower
RC-912A-KKN1
Цена со попуст: 5.323ден.
Редовна цена: 5.603ден.
Купи онлајн
Cooler Master CPU Cooler Hyper TX3i, Intel LGA 1156/1155/1151/1150/775
Цена со попуст: 1.285ден.
Редовна цена: 1.353ден.
Купи онлајн
Cooler Master Storm Trooper Full Tower Gaming
Цена со попуст: 8.714ден.
Редовна цена: 9.173ден.
Купи онлајн
Cooler Master Case, Mid-Tower, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Цена со попуст: 2.900ден.
Редовна цена: 3.052ден.
Купи онлајн
Cooler Master Power Supply V Series, 1000W, ATX 12V V2.31
Цена: 12.591 ден.
Редовна цена: 13.254 ден.
Купи онлајн
Cooler Master Case, Mid-Tower, Micro-ATX, ATX, Front:120mm fan x1
Цена со попуст: 2.444ден.
Редовна цена: 2.572ден.
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
 

Акција на high-end монитори

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!
Акција на high-end монитори
~
Акцијата трае до трошење на залихите!

Јавете се или нарачајте онлајн.
Вршиме достава низ цела Македонија
~

Monitor 32" LG 32MP58HQ-P LED IPS Full HD 1920 x 1080
Цена со попуст: 15.952ден.
Редовна цена: 16.616ден.
Купи онлајн
Monitor 27" VZ2770H BenQ AMVA+ LED 4ms Full HD,VGA,2xHDMI
Цена со попуст: 11.871ден.
Редовна цена: 12.366ден.
Купи онлајн
Monitor 27" GL2760H BenQ LED Full HD 1920x1080
Цена со попуст: 9.754ден.
Редовна цена: 10.160ден.
Купи онлајн
Monitor 24" T24E310EW Samsung LED w/TV
Цена со попуст: 9.979ден.
Редовна цена: 10.394ден.
Купи онлајн
Monitor 25''XL2540 BenQ Zowie LEDGaming 1ms
Цена со попуст: 25.656ден.
Редовна цена: 26.725ден.
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00