ИТ Новости - Хардвер

Прво видео кое ја открива работата на LG G Flex

Прво видео кое ја открива работата на LG G Flex

 

LG G Flex освои голем број на симпатии уште пред еден месец кога беше само прикажан од страна на LG Electronics како одличен смартфон со заоблен и флексибилен екран(до одредена мера). Смартфонот најпрво ќе биде лансиран во домашната Јужна Кореја и поширокиот азиски регион, додека пак наскоро се очекува и неговата глобална промоција.
 
 
Сепак најпрво да видиме што нуди овој интересен и необичен смартфон. Според видеото LG Electronics има применето сосема нов кориснички интерфејс и софтвер кој е подреден да работи во склад со флексибилниот екран. 
 
 

Спремни за DDR4?

DDR4 мемориите ќе излезат на пазарот многу побрзо од очеувањето. Меморијата е двојно побрза, 20% помала потрошувачка, двојно помали чипови. Се очекува на пазарот на почеток на 2014.

Прочитајте повеќе...

Asrock лансираше матична плоча со 6 графички картички

Повеќето од Вас ќе се запрашаат зошто 6 графички картички? Дали може да се користи за игри? Одговорот е не! Матичната плоча е направена специјално за генерирање БитКоин. Тоа е P2P онлајн валута којашто станува се повеќе популарна. Со други зборови матичната плоча е направена за „копање“ биткоини. Уште подобра вест е што вреднста на валутата секојдневно расте. Моментално е 645$...

Во продолжение следи видео за BitCoin и детали за матичната плоча.

Прочитајте повеќе...

Asrock најнов high-end модел на матична плоча

Најавен одличен high-end модел на матична плоча од Asrock Z87 Extreme11/ac. Z87 чипсет и неверојатни карактеристики како 22 SATA3 приклучоци (16 SAS-3), dual-channel Thunderbolt™ 2 и 4-way multi-GPU, што им дозволува на корисниците да го искористат максимумот од останатата опрема

Прочитајте повеќе...

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00