Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Состави #CustomPC - DDStore ќе ти го склопи и достави бесплатно!

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Клиент конфигурации
(custom build)
 

Зошто DDStore?
Наша цел е да испорачаме високо-квалитетни компјутерски системи по конкурентни цени. Веќе 14 години на пазарот, DDStore е најголемата продавница за IT опрема во Македонија со понуда на продукти од најголемите светски производители. Една од нашите специјалности е составување на компјутерски системи по барање на клиентите (custom build).

Се на едно место!
Во нашата понуда имаме продукти од сите дистрибутери во Македонија и дополнителна можност за компоненти по порачка. Освен High-End Gaming и конфигурации за дизајн, имаме на понуда економични и оптимизирани понуди за домашна употреба, бизнис, едукација.

Опции при избор на компјутерски систем:

Одберете некоја од нашите предлог pre-build ДД-Конфигурации 
Сами одберете компоненти од http://ddstore.mk.
Испратете барање на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со вашите потреби, ќе ви доставиме понуда.
Разгледајте дел од Клиент конфигурациите

Потребна ви е помош при избор?

Освен тимот за продажба, за консултации околу цени и залихи, нудиме бесплатни технички консултации. Контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефон +389 2 3 100 700 или +389 75 365 277

Со секој систем даваме бесплатно склопување со напредено кабелско менаџирање. Дополнително секој систем проаѓа низ стрес тестови пред да се испорача, со цел се да обезбедиме комплетна функционалност и елиминираме враќање за гаранција.

- Склопување со напреден кабелски менаџмент.
- Надградба на BIOS
- Проверка на компатибилност на компоненти
- Проверка дали се прочитани RAM меморијата и дисковите
- Проверка на температура
- Софтверски стрес тест - Memory Test, CPU Test, and Hard Drive Test & Video Card Test
- Вградување на дополнителни уреди оптички уред, дискови, графичка карта (доколку се купени со системот
- Инсталација на оперативен систем, драјвери и основни програми (опционално доколку е купен со системот)
- Финална проверка
- Пакување и испорака на компјутер спремен за употреба

 
 
 
Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube

Клиентска Конфигурација №108 Gamer Storm

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - SAMA Black Fish - link
• Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 7 Box, 3700X 3.6GHz MAX Boost 4.4GHz 8xCore - link
• Напојување - PSU DeepCool DQ650-M Full Modular 80 Plus Gold Black - link
• Матична Плоча - GigaByte X570 Gaming X AM4 DDR4 4000MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.2 PCIe 4.0 - link
• Mеморија - RAM G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz F4-3200C15D-32GVK black - link
• HDD - WD RED 40EFRX, 4000GB, SATA3, 64MB, 3.5", Intellipower rpm - link
• SSD - Samsung 860 Evo 250GB SATA3 2.5" MZ76E250B - link
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - Sapphire ATI PCX  R7 240 2GB DDR3 - link

+ Combo Keyboard and Mouse Wired Genius KM-160 Black - link

+ TP-Link TG-3468 32bit Gigabit PCIe Network Interface Card - link

+ Monitor Samsung LCD 28" LU28E590DS/ENTN Panel 4K 3 - link

Датум на склопување - 

Цена: 99.300 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 108.2.jpg

Клиентска Конфигурација №107 Enigma 3900X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - NZXT H500i ATX Mid-Tower w/Window 2xAer F120, Black Blue CAH500W-BL - link
• Процесор - AMD Ryzen 9 3900X 12Core 3.8GHz AM4 BOX w/Wraith Prism with RGB LED - link
• Напојување - PSU Riotoro Enigma G2, 80+ Gold 750W Full Modular, PR-GP0750-FMG2-EU - link
• Матична Плоча - Astock X570 AM4 Phantom Gaming 4 4xDDR4 4060+ MHz (OC) - link
• Mеморија - Kingston CL16 HyperX Fury 16GB DDR4 3200Mhz Black - link
• HDD - Seagate Barracuda SATA3 3.5" 2TB 7200RPM 256MB - link
• SSD - Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCI-e NVMe, MZ-V7S500Bw - link
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 DX12 Windforce - link

Датум на склопување - 16.01.2020

Цена: 90.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 107_Enigma_3900X.jpg

Клиентска Конфигурација №106 MasterBox Green

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Cooler Master MasterBox K500 RGB ATX Midi Tower Case - link
• Процесор - AMD Ryzen 7 3700X 8 Core 3.6GHz AM4 BOX with RGB LED Cool - link
• Напојување - PSU DeepCool DQ750ST 750W 80+ Gold Black - link
• Матична Плоча - Asus TUF X470-Plus Gaming, AMD AM4 Socket AMD Ryzen - link
• Mеморија - x4 Kingston 16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX Fury Black - link
• HDD - 
• SSD - Samsung 860 EVO SATA3 2.5" 1TB, MZ-76E1T0B/EU - link
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - MSI GeForce RTX 2060 SUPER Ventus 8GB OC GDDR6 - link

Monitor - Dell U2718q Ultra Sharp 4K 17" LED IPS, 3840x2160, 5ms - link

Датум на склопување - 20.01.2020

Цена: 123.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

106_MasterBox_Green.jpg

Клиентска Конфигурација №105 SAMA i9-9900K

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - SAMA Tower Case Black Widow Silent Gaming - link
• Процесор - Intel Core i9-9900K 3.6GHz up to 5GHz - link
• Напојување - Cooler Master Mwe Gold 750W, 230V, 80+ Gold, full modular - link
• Матична Плоча - Asus Prime Z390M-Plus, Intel Socket 1151 - link
• Mеморија - x2 Kingston 16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX Fury Black - link
• HDD - 
• SSD - Samsung V-NAND SSD 970 EVO NVMe M.2 1TB - link
• CPU Cooler - Cooler Master Hyper 212 Evo Universal Tower Cooler - link
• Графичка картица - VGA MSI PCX GeForce RTX 2070 Armor 8GB GDDR6 - link

Датум на склопување - 03.03.2020

Цена: 113.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

105_SAMA_i9-9900K.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00