Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №111 Storm Enforcer 3900X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - CoolerMaster Storm Enforcer with side Window SGC-1000-KWN1
• Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 9 3900X, Box, 3,8GHz, MAX Boost 4,6GHz 12xCore
• Напојување - CoolerMaster MWE Gold 750W, 230V, 80+ Full Modular
• Матична Плоча - MB Asus Tuf B450-Pro Gaming
• Mеморија - Kingston HyperX Fury RGB 32GB, 3200MHz, DDR4 CL16 DIMM (kit of 2) HX432C16FB3AK2
• HDD -
• SSD - Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD
• CPU Cooler -
• Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1650 Windforce OC 4GB GDDR5

+ Monitor Dell P2719H 27" FullHD IPS HDMI/DP/VGA/USB

Датум на склопување - 04.11.2020

Цена:  денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 111.jpg

✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

 monitor.jpg

111.2.jpg

111.3.jpg

111.4.jpg

111.5.jpg

111.6.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00