Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №113 BeQuiet! i9 10Gen

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Silent Base 601, ATX Mid-Tower BGW26 Black
• Процесор - Intel Core i9-10900KA 3.7GHz up to 5.3GHz, No fan box, Comet Lake
• Напојување - Cooler Master V1300 PS 1300W 80+ Platinum
• Матична Плоча - MSI Z490M Gaming Edge WiFi LGA 1200 DDR4 5000MHz
• Mеморија - G.Skill RipjawsV 16GB DDR4 3200MHz
• SSD - Samsung 860 EVO 2.5" 1TB
• SSD - Samsung 970 EVO+ M.2 1TB
• CPU Cooler - NZXT Kraken X63 Liquid 280mm AIO RGB
• Графичка картица - GigaByte GeForce RTX 2080 Ti Windforce 11GB GDDR6

Датум на склопување - 26.11.2020

Цена:   денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

113.jpg

 

✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

113.2.jpg

113.3.jpg

113.4.jpg

113.5.jpg

113.6.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00