Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №115 Poseidon RTX2060

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Xigmatek Poseidon ATX mid-Tower W/2x Tempered glass
• Процесор - AMD Ryzen 5 3600 6Core 3.6GHz AM4 35MB Tray
• Напојување - Cooler Master MWE Bronze 750W V2
• Матична Плоча - MSI B450 Tomahawk MAX Ryzen DDR4 4133MHz USB3.1
• Mеморија - 2x Kingston HyperX Fury Black CL16 RGB 8GB DDR4 3200MHz
• SSD - Kingston A400 Series 240GB 7mm 2.5"

• HDD - Western Digital Blue 2TB SATAIII 64MB 3.5"
• CPU Cooler - AMD Box Cooler
• Графичка картица - Asus Turbo RTX2060 6GB DDR6

• Подарок - Тастатура + глувче

Датум на склопување - 12.2020

Цена: 59.300 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

115.jpg

 

✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

 115.2.jpg

115.3.jpg

115.4.jpg

115.5.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00