Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №117 BeQuiet! Gen.10

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Pure Base 500DX ATX Mid-Tower 3x140mm PureWings 2 ARGB Led
• Процесор - Intel i7-10700K 3.8GHz up to 5.1GHz, no fan box, Coffee Lake
• Напојување - GigaByte Power Supply 750W 80+ Gold Modular
• Матична Плоча - GigaByte Z490M LGA1200 DDR4 4400MHz OC SATA3
• Mеморија - Kingston HyperX Fury Black 32GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM (kit of2)
• SSD - Kingston A2000 250GB M.2 PCIe NVMe SSD, 3D NAND

• HDD - Toshiba P300 1TB 7200rpm, 64MB Cache SATA3, 6.0Gb/s
• CPU Cooler -  BeQuiet! Shadow Rock 3, intel 1200/2066/115*/BK005
• Графичка картица -

•Оперативен систем - Microsoft Windows 10 Home 64-bit English, DVD

Датум на склопување - 02.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 117.jpg

 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

 

117.2.jpg

117.5.jpg

117.6.jpg

117.7.jpg

117.8.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00