Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №118 Black BeQuiet!

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Be Quiet! Pure Base 500 ATX Mid Towet w/Window Black BGW34
• Процесор - AMD Ryzen 7 5800X Eight-Core 3.9GHz AM4 36MB BOX
• Напојување - GigaByte PSU 850W 80+ Gold
• Матична Плоча - GigaByte X570 AORUS Elite AM4 DDR4 4000MHz OC SATA3 2xM.2
• Mеморија - 2x Kingston HyperX XMP Predator CL17 RGB 16GB DDR4 3600MHz
• SSD - Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD PCI-E NVMe MZ-V7S1T0BW

• HDD - Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200rpm WD10EZEX
• CPU Cooler -  Xigmatek Aurora 240, 2h120mm AT120 ARGB Fan
• Графичка картица - Сопствена од клиент (3070)

• Подарок - DD GamingSet

• Монитор - Asus VG249Q TUF Gaming Wide

Датум на склопување - 02.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 118.jpg

 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

118.2.jpg

118.3.jpg

118.4.jpg

118.5.jpg

118.6.jpg

118.7.jpg

118.8.jpg

118.9.jpg