Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №105 SAMA i9-9900K

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - SAMA Tower Case Black Widow Silent Gaming - link
• Процесор - Intel Core i9-9900K 3.6GHz up to 5GHz - link
• Напојување - Cooler Master Mwe Gold 750W, 230V, 80+ Gold, full modular - link
• Матична Плоча - Asus Prime Z390M-Plus, Intel Socket 1151 - link
• Mеморија - x2 Kingston 16GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX Fury Black - link
• HDD - 
• SSD - Samsung V-NAND SSD 970 EVO NVMe M.2 1TB - link
• CPU Cooler - Cooler Master Hyper 212 Evo Universal Tower Cooler - link
• Графичка картица - VGA MSI PCX GeForce RTX 2070 Armor 8GB GDDR6 - link

Датум на склопување - 03.03.2020

Цена: 113.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

105_SAMA_i9-9900K.jpg

Клиентска Конфигурација №104 RED Ryzen 2700x

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Natec Genesis Irid 300 Gaming Red w/o PSU ATX Midi Tower - link
• Процесор - AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz up to 4.3GHz, Box, AM4, CPU Cores x8 - link
• Напојување - PSU DeepCool DN650 650W (New Version) 80+ Black - link
• Матична Плоча - MSI B450 Gaming Plus MAX Ryzen DDR4 4133+ - link 
• Mеморија - RAM G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz F4-3200C16D032GVK - link
• HDD - 
• SSD - Kingston A400 Series 960GB 2.5" - link
• CPU Cooler - MSI Cool Green LED 12ck FAN - link
• Графичка картица - MSI GeForce GTX 1660TI Ventus XS 6GB GDDR6 OC - link

Monitor - MSI MAG241C LED 24" Gaming 1ms, 144Hz, USBx3, Curved - link

Датум на склопување - 06.03.2020

Цена: 72.800 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

104_RED_Ryzen_2700x.jpg

Клиентска Конфигурација №103 Commander i7-9700k

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Thermaltake Commander C32 TG - link
• Процесор - Intel Core i7-9700K 3.6GHz Up to 4.9GHz - link
• Напојување - BeQuiet! System Power B9 600W (bulk) 80+ Bronze, BN209 - link
• Матична Плоча - MB MSI Z390 Tomahawk LGA 1151 DDR4 4400MHz USB 3.1 Type-C - link
• Mеморија - G.Skill Trident Z DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz F4-3600C17D-16GTZ - link
• HDD - Seagate Barracuda 2TB 3.5" SATA3 7200RPM 256MB - link
• SSD - Samsung 970EVO Plus 500GB M.2 PCIe NVMe, MZ-V7S500BW - link
• CPU Cooler - DeepCool Storm Assassin III Gamer - link
• Графичка картица - MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6GB OC GDDR6 - link

Датум на склопување - 20.03.2020

Цена: 88.700 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

103_Commander_i7-9700k.jpg

Клиентска Конфигурација №102 i9-9900K

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Pure Base 600 Black ATX Mid-Tower, Black BG021 - link
• Процесор - Intel Core i9-9900K 3.6GHz up to 5GHz, No Fan Box - link
• Напојување - Corsair Builder Series CX, 750Watt, ATX, EPS12V, PS/2, Power Supply - link
• Матична Плоча - Asus Prime Z390-A Intel Socket 1151 - link
• Mеморија - x2 Kingston HyperX XMP Predator 8GB Dimm DDR4 3200MHz CL16 RGB - link
• HDD - 
• SSD - Samsung NVMe M.2 970 EVO 500GB PCIe 3.0 x4 - link
• CPU Cooler - BeQuiet! Dark Rock Pro 4, Intel BK022 - link
• Графичка картица - 

Датум на склопување - 17.03.2020

Цена: 73.200 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

102.jpg

Клиентска Конфигурација №101 BeQuiet!

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Pure Base 500 Window Black ATX Mid-Tower, Black BGW34 - link
• Процесор - AMD Ryzen 9 3900X 12 Core 3.8GHz AM4 BOX - link
• Напојување - PSU Riotoro Enigma G2, 80+ Gold 650W Full Modular PR-GP0650-FMG2-EU - link
• Матична Плоча - Gigabyte X570 Gaming X AM4 DDR4 4000MHz OC - link
• Mеморија - RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz G.Skill RipjawsV F4-3600C19D-32GVRB - link
• HDD - 
• SSD - Samsung NVMe 1TB 970EVO M.2 PCI-E MZV7E1T0BW - link
• CPU Cooler -
• Графичка картица - MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus 8GB GDDR6 - link

Monitor x2 Dell UltraSharp U2419H 60.4cm 23.8" IPS - link

Датум на склопување - 24.03.2020

Цена: 135.700 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

101.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00