Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №100 Like Gaming

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - ATX Midi Tower Case Sama Inpower Like Gaming Black ARGB Strip w/o PSU - link
• Процесор - CPU Intel i5-9600K 3.7GHz up to 4.6GHz, Coffee Lake - link
• Напојување - SAMA Armor 650W 80+ Gold 650W, black 12cm - link
• Матична Плоча - Asus Prime Z390M-Plus, Intel Socket 1151 for 9th/8th Gen Intel Z390. 4xDIMM - link
• Mеморија - RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz G.Skill RipjawsV F4-3000C16D-16GVRB - link
• HDD - 1TB Toshiba P300 7200rpm, 64MB Cache SATA3, 6.0GB/s, HDWD110UZSVA - link
• SSD - Kingston 480GB A400 SSD SATA3 - link
• CPU Cooler - Xigmatek TYR SD1262 120mm - link
• Графичка картица - VGA Gigabyte GeForce RTX 2060 Windforce OC rev2.0 6GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 WIND - link

• Keyboard KB-U-103 USB black - link

• Monitor Samsung C32JG53F 31.5" Curved Full HD Gaming LC32JG53FDUXEN - link

Датум на склопување - 25.03.2020

Цена: 82.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

100.1.jpg

Клиентска Конфигурација №99 Gungnir 100

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - MSI MPG Gungnir 100 ARGB Hub 3D-Print Cusomizable ATX Mid Tower Case - link
• Процесор - CPU AMD Ryzen 5 3600 Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - link
• Напојување - PSU Riotoro Enigma G2 650W 80+ Gold Full Modular PR-GP0650-FMG2-EU - link
• Матична Плоча - Asus TUF Gaming X570-Plus, AMD AM4 X570 ATX gaming motherboard with PCIe 4.0 - link
• Mеморија - 
• HDD - 
• SSD - M.2 Samsung NVMe 970 EVO 1TB PCIe 3.0 x4 - link
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - MSI GeForce RTX 2070 SUPER Ventus 8GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 TORX FAN 2.0 - link

Датум на склопување - 26.03.2020

Цена: 91.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

99_gungnir_100.jpg

Клиентска Конфигурација №98 SMART

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - PC Case NZXT ATX Mid-Tower H510i w/Window, smart device V2, 2xAer F120 - link
• Процесор - AMD Ryzen 9 3900X 12Core (4.6HZ) - link
• Напојување - PSU Riotoro Enigma G2, 750W, 80+ Gold, Full Modular, PR-GP0750-FMG2-EU - link
• Матична Плоча - MB Gigabyte X570 AORUS ELITE AM4 DDR4 4000MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.2/Type-C PCIe - link
• Mеморија - RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz G.Skill RipjawsV F4-3200C15D-32GVK Black - link
• HDD - WD 4TB SATA3 64MB RED NAS WD40EFRX - link
• SSD - Samsung M.2 970 Pro NVMe 512GB PCIe 3.0 x4 - link
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - Sapphire AMD Nitro+ Radeon RX 590 8GB GDDR5 Special Edition DVI/2xHDMI/2xDP Dual - link

• TP-Link TG-3468 32bit Gigabit PCIe Network Interface Card - link

Датум на склопување - 

Цена: 107.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

98_smart.jpg

Клиентска Конфигурација №97 & Samsung 28" 4K

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - SAMA Black Fish - link
• Процесор - AMD AM4 Ryzen7 BOX, 3700X 3.6GHz MAX Boost 4,4GHz 8xCore - link
• Напојување - PSU DeepCool 650W DQ650-M Full Modular 80+ Gold black - link
• Матична Плоча - Gigabyte X570 Gaming X AM4 DDR4 4000MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1 PCIe 4.0 HDMI - link
• Mеморија - RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz G.Skill RipjawsV F4-3200C15D-32GVK Black - link
• HDD - WD Red 40EfrX, 4000GB, SATA3, 64MB, 3,5", Intellipower rpm - link
• SSD - Samsung 2.5" 860 EVO 250GB SATA3 MZ76E250B - link
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - Sapphire ATI PCX R7 240 2GB DDR3 - link

• Keyboard and Mouse Combo Wired Genius KM-160 Black - link

• TP-Link TG-3468 32bit Gigabit PCIe Network Interface Card - link

• Monitor Samsung LCD 28" LU28E590DS/ENTN Panel 4K 3 - link

Датум на склопување - 

Цена: 80.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

97.1.jpg

Клиентска Конфигурација №96 Riotoro Red Predator

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Riotoro CR400 Mid Tower Gaming Case - link
• Процесор - CPU AMD Ryzen 5 2600X Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Spire Cooler - link
• Напојување - PSU 750W Deepcool DQ750ST 80Plus Gold Black - link
• Матична Плоча - MB Gigabyte B450M-DS3H AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 M.2 USB3.1 HDMI/DVI - link
• Mеморија - DIMM 32GB DDR4 3200MHz Kingston HyperX XMP Predator CL16 RGB (Kit of 2x16GB) - link
• HDD - HDD 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue 7200rpm WD10EZEX - link
• SSD - SSD 2.5" Samsung 860 EVO 250GB SATA3 550MB/s MZ-76E250BW - link
• CPU Cooler - AMD box cooler
• Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti WINDFORCE OC 6GB GDDR5 HDMI/3xDP DX12 WINDFORCE 2X - link

Датум на склопување - 12.2019

Цена: 59.000 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

96.1.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00