Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №85 MAG VAMPIRIC

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - ATX Mid Tower Case MSI MAG VAMPIRIC 010 ARGB - link
• Процесор - CPU AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core 3.2GHz AM4 BOX w/Wraith Spire with RGB LED - link
• Напојување - PSU 750W Vanguard - link
• Матична Плоча - MSI B450 Tomahawk Ryzen DDR4 3466+ USB3.1 DVI/VGA/HDMI RGB Mystic Light - link
• Mеморија - Kingston HyperX Fury Black 16GB 3200MHz DDR4 CL18 DIMM - link 
• HDD - 
• SSD - 
• CPU Cooler - 
• Графичка картица - GTX 1660 (на клиент)

ПОДАРОК - Тастатура + Глувче

Датум на склопување - 09.2019

Цена: 36.500 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

85.png

Клиентска Конфигурација №84 White King

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - NZXT ATX Mid-Tower H510 w/Window 2xAer F120, Front USB 3.1 Type C, CA-H510B-W1 - link
• Процесор - CPU Intel Core i5-9600K Cofee Lake Six Core 3.7GHz LGA 1151 9MB BOX w/o Cooler - link
• Напојување - PSU 650W NZXT 80+ GOLD, Digital Monitoring, Full Modular NP-1PM-E650A-EU - link
• Матична Плоча - MB GigaByte Z390 Gaming X LGA1151 DDR4 4266MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1 GBit LAN HDMI - link
• Mеморија - DIMM 16GB DDR4 3200MHz Kingston CL16 HyperX Fury Black - link
• HDD - HDD 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue 7200rpm WD10EZEX - link
• SSD - M.2 Samsung NVMe 970 Pro 512GB PCIe 3.0 x4 - link
• CPU Cooler - NZXT Kraken x52, 2x120mm Fan, RL-KRX52-02 AM4 - link
• Графичка картица - VGA GigaByte Radeon RX5700XT Gaming OC 8GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 RGB PCIe 4.0 Windforce 3x - link

ПОДАРОК - Тастатура + Глувче

Датум на склопување - 09.2019

Цена: 88.528 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

8411.jpg

Клиентска Конфигурација №83 Falcon PRO

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - MSI FALCON Pro gaming blue case LED - link

• Процесор - Intel® Core™ i3-9100F Processor (6M Cache, up to 4.20 GHz) box Coffee Lake - link

• Напојување - PSU 550W DeepCool DN550 (New Version) 80Plus Black - link

• Матична Плоча - MSI B360 GAMING PLUS LGA1151 DDR4 2666MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1/Type-C GBit LAN HDMI/DP - link 

• Mеморија - DIMM 8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16 HX426C16FB3/8 - link

• HDD - 3.5" 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue - link

• SSD - 

• CPU Cooler - Intel Box Cooler

• Графичка картица - VGA ASrock Phantom GDR RX570 4G - link

Датум на склопување - 09.2019

Цена: 29.055 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

831.jpg

Клиентска Конфигурација №82 Silent Lake

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - ATX Midi Tower Case Deepcool E-Shield w/USB 3.0, 2xUSB 2.0, 120mm FAN - link
• Процесор - CPU Intel Core i7-8700K Coffee Lake Six Core 3.7Hz LGA 1151 12MB BOX w/o Cooler - link
• Напојување - PSU 750W GigaByte G750H Real Power, 80 Gold, Modular, Silent 14cm FAN Control, Black - link
• Матична Плоча - MB GigaByte Z370P-D3 LGA1151 DDR4 4000MHz OC SATA3 M.2 USB 3.1 GBit LAN HDMI - link
• Mеморија - 2x DIMM 16GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black - link
• HDD - 3.5" 1TB Toshiba P300 SATA3 7200rpm 64MB - link
• SSD - 2.5" Kingston A400 Series 240GB 7mm - link
• CPU Cooler - Cooler Master Hyper 412R Universal incl. Intel and AMD - link
• Графичка картица - VGA GigaByte GeForce GTX 1060 WindForce OC 6GB GDDR5 2xDVI/HDMI/DP VR Ready DX12 WindForce 2X - link

ПОДАРОК - Тастатура + Глувче

Датум на склопување - 09.2019

Цена: 75.469 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

82.0.jpg

Клиентска Конфигурација №81 Mystery Cave

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Cooler Master MASTER BOX LITE
• Процесор - CPU Intel i5 8400
• Напојување - Cooler Master MWE 500W
• Матична Плоча - MSI B360M Bazoka
• Mеморија - 16GB RAM
• HDD - 1TB Toshiba HDD
• SSD - SSD 480GB kingston A400
• CPU Cooler - Cooler Intel Stock
• Графичка картица - VGA - Asus GTX 1050 Ti 4gB

Датум на склопување - 09.2019

Цена:  45.500 ден (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 8111.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00