Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №80 Blue Titan

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - ATX Midi Tower Case Natec Genesis Titan 750 Gaming Blue w/o PSU - link
• Процесор - CPU AMD Ryzen 5 2600X Six-Core 3.6GHz AM4 BOX w/Wraith Spire Cooler - link
• Напојување - PSU 650W NZXT 80+ GOLD, Digital Monitoring, Full Modular NP-1PM-E650A-EU - link
• Матична Плоча - MB MSI x470 Gaming Pro AM4 DDR4 3466Mhz Usb 3.1 gaming Gbit LAN RGB - link
• Mеморија - DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL18 HyperX Fury White - link
• HDD - 
• SSD - Kingston 240GB A400 SSD SATA3, 2.5", Data transfer - up to 500MB/s - link
• CPU Cooler -
• Графичка картица - VGA MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit. - link

Датум на склопување - 08.2019

801.jpg

Составете компјутер по ваш избор (Custom Build)

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!
Клиент конфигурации
(custom build)

 

Зошто DDStore?
Наша цел е да испорачаме високо-квалитетни компјутерски системи по конкурентни цени. Веќе 14 години на пазарот, DDStore е најголемата продавница за IT опрема во Македонија со понуда на продукти од најголемите светски производители. Една од нашите специјалности е составување на компјутерски системи по барање на клиентите (custom build).

 

Се на едно место!
Во нашата понуда имаме продукти од сите дистрибутери во Македонија и дополнителна можност за компоненти по порачка. Освен High-End Gaming и конфигурации за дизајн, имаме на понуда економични и оптимизирани понуди за домашна употреба, бизнис и едукација.

 

Опции при избор на компјутерски систем:

Одберете некоја од нашите предлог pre-build ДД-Конфигурации 
Сами одберете компоненти од http://ddstore.mk.
Испратете барање на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со вашите потреби, ние ќе ви доставиме понуда.
Разгледајте дел од веќе склопените и испорачани Клиент конфигурации.

 

Потребна ви е помош при избор?

Освен тимот за продажба, за консултации околу цени и залихи, нудиме бесплатни технички консултации. Контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефон +389 2 3 100 700 или +389 75 365 277

Со секој систем даваме бесплатно склопување со напредено кабелско менаџирање. Дополнително секој систем проаѓа низ стрес тестови пред да се испорача, со цел се да обезбедиме комплетна функционалност и елиминираме враќање за гаранција.

Склопување со напреден кабелски менаџмент.
Надградба на BIOS
Проверка на компатибилност на компоненти
Проверка дали се прочитани RAM меморијата и дисковите
Проверка на температура
Софтверски стрес тест - Memory Test, CPU Test, and Hard Drive Test & Video Card Test
Вградување на дополнителни уреди оптички уред, дискови, графичка карта (доколку се купени со системот
Инсталација на оперативен систем, драјвери и основни програми (опционално доколку е купен со системот)
Финална проверка
Пакување и испорака на компјутер спремен за употреба

КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
Twitter
Facebook
Website
LinkedIn
Instagram
YouTube

Клиентска Конфигурација №79 X Trio

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - NZXT H700
• Процесор - AMD Ryzen 7 2700X Processor
• Напојување - EVGA 850W SuperNova Gold
• Матична Плоча - MSI X470 Gaming Pro
• Mеморија - Gskill Sniper 32GB 3200mhz
• HDD - 
• SSD - Samsung Evo 970 500GB
• CPU Cooler - AMD Stock Cooler
• Графичка картица - MSI Gaming X Trio

79.jpg

Клиентска Конфигурација №78 2700X Earlkase

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште -Deepcool Earlkase RGB V2

• Процесор - AMD Ryzen 7 2700X Processor
• Напојување - EVGA 850W SuperNova Gold
• Матична Плоча - MSI X470 Gaming Pro
• Mеморија - Gskill Sniper 16GB 3200mhz
• HDD - 2TB Western Digital Blue
• SSD - Samsung QVO 860 1TB
• CPU Cooler - AMD Stock Cooler
• Графичка картица - Gigabyte GTX 1070 Windforce

za_ddcom.jpg

Клиентска Конфигурација №77 Ryzen 2600 RTX 2060

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Deep Cool Matrexx 55
• Процесор - Ryzen 2600
• Напојување - Cooler Master Master Wat Lite 600W
• Матична Плоча - Asrock B450 Steel LEgend
• Mеморија - Gskill Aegis 16GB
• HDD - 2TB Western Digital Blue
• SSD - Kingston A400 480GB
• CPU Cooler - Cooler Master 240 Master Liquid RGB
• Графичка картица - Gigabyte RTX 2060 Windforce

77.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00