Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №76 RX590 Ryzen 2600

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - NZXT H440
• Процесор - Ryzen™ 5 2600 desktop processor
• Напојување - Evga Super Nova 650w
• Матична Плоча - Gigabyte B350m Gaming3
• Mеморија - Kingston Predator 3000mhz
• HDD - 2TB Western Digital Blue
• SSD - Kingston A400 480GB
• CPU Cooler - AMD Stock Cooler
• Графичка картица - Sapphire RX 590

76.jpg

Клиентска Конфигурација №75 MSI CORE FROZR L i7 8700

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - На клиент
• Процесор - Intel® Core™ i7-8700K Processor (12M Cache, up to 4.70 GHz)
• Напојување - Cooler Master Master Wat Lite 600W
• Матична Плоча - Asus Prime B360M-k
• Mеморија - Kingston Hyper X Fury 16GB 3000mhz
• HDD - 2TB Western Digital Blue
• SSD - Samsung 860 Evo 500GB
• CPU Cooler - MSI Core Frozr L
• Графичка картица - MSI GX 1060 6GB

Screenshot_1.png

Клиентска Конфигурација №74 Genesis Titan RTX 2070

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Natec Genesis Titan 800
• Процесор - Intel® Core™ i7-8700K Processor (12M Cache, up to 4.70 GHz)
• Напојување - Evga Super Nova 650w
• Матична Плоча - MSI Z370A-Pro
• Mеморија - Kingston 32gb hyper x 3000mhz
• HDD - 2TB Western Digital Blue
• SSD - Kingston A400 480GB
• CPU Cooler - Cooler Master h412r
• Графичка картица - MSI Armor RTX 2070

74.png

Клиентска Конфигурација №73 Cyclops RTX 2060

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - MS Cyclops 5
• Процесор - Intel® Core™ i7-8700K Processor (12M Cache, up to 4.70 GHz)
• Напојување - Evga Super Nova 650w
• Матична Плоча - Asus B360 Tuff
• Mеморија - G.SKILL 16GB Aegis 3000mhz
• HDD - 
• SSD - Kingston 2x240gb m.2 nvme
• CPU Cooler - Deep Cool Ice Blade 200
• Графичка картица - MSI Gaming Z RTX 2060

73.jpeg

Клиентска Конфигурација №72 Master Vanguard

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Кукиште - Case NZXT ATX Mid-Tower H500 w/WINDOW 2xAer F120 Black Red CA-H500B-BR
• Процесор - AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz up to 4.3GHz, Box, AM4, CPU Cores x8, Threads x16
• Напојување - Cooler Master Vanguard 750W
• Матична Плоча - MB Gigabyte X470 AORUS Ultra Gaming AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1/TypeC
• Mеморија - RAM DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz G.Skill RipjawsV F4-3200C15D-16GVR red
• HDD - HDD 3.5" 1TB Toshiba SATA3 7200RPM 32MB
• SSD - SAMSUNG SSD 860 EVO SATA3 250GB, MZ-76E250B/EU NOV
• CPU Cooler -
• Графичка картица - VGA Gigabyte PCX GeForce RTX 2070 Gaming OC 8GB GDDR6 HDMI/3xDP USB Type-C DX12

444.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00