Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №114 Ryzen 5 RX580

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Sharkoon TG6 RGB Gaming ATX Midi Tower
• Процесор - AMD Ryzen 5 3600X 6Core 3.8GHz AM4
• Напојување - DeepCool DQ750ST 80Plus Gold Black
• Матична Плоча - MSI B450 Tomahawk Max Ryzen DDR4 4133MHz
• Mеморија - 2x Kingston HyperX XMP Predator CL16 RGB 16GB DDR4 3200MHz
• SSD - Kingston A2000 250GB PCIe M.2 2280 NVMe
• CPU Cooler - CoolerMaster Hyper 412R Universal Incl Intel and AMD
• Графичка картица - Asus AMD Radeon RX580 Dual-RX580-08G GDDR5

Датум на склопување - 15.12.2020

Цена:   денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

114.jpg

Клиентска Конфигурација №113 BeQuiet! i9 10Gen

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Silent Base 601, ATX Mid-Tower BGW26 Black
• Процесор - Intel Core i9-10900KA 3.7GHz up to 5.3GHz, No fan box, Comet Lake
• Напојување - Cooler Master V1300 PS 1300W 80+ Platinum
• Матична Плоча - MSI Z490M Gaming Edge WiFi LGA 1200 DDR4 5000MHz
• Mеморија - G.Skill RipjawsV 16GB DDR4 3200MHz
• SSD - Samsung 860 EVO 2.5" 1TB
• SSD - Samsung 970 EVO+ M.2 1TB
• CPU Cooler - NZXT Kraken X63 Liquid 280mm AIO RGB
• Графичка картица - GigaByte GeForce RTX 2080 Ti Windforce 11GB GDDR6

Датум на склопување - 26.11.2020

Цена:   денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

113.jpg

Клиентска Конфигурација №112 MATREXX 3900X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case
• Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB
• Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+
• Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3
• Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB
• SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe
• SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5"
• CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD
• Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Датум на склопување - 04.11.2020

Цена:  90.550 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

112_-_Copy.jpg

Клиентска Конфигурација №111 Storm Enforcer 3900X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - CoolerMaster Storm Enforcer with side Window SGC-1000-KWN1
• Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 9 3900X, Box, 3,8GHz, MAX Boost 4,6GHz 12xCore
• Напојување - CoolerMaster MWE Gold 750W, 230V, 80+ Full Modular
• Матична Плоча - MB Asus Tuf B450-Pro Gaming
• Mеморија - Kingston HyperX Fury RGB 32GB, 3200MHz, DDR4 CL16 DIMM (kit of 2) HX432C16FB3AK2
• HDD -
• SSD - Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD
• CPU Cooler -
• Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1650 Windforce OC 4GB GDDR5

+ Monitor Dell P2719H 27" FullHD IPS HDMI/DP/VGA/USB

Датум на склопување - 04.11.2020

Цена:  денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 111.jpg

Клиентска Конфигурација №110 Stone Ryzen7

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - MSI Stone gaming - link
• Процесор - AMD Ryzen 7 3700X AM4 3600MHz - link
• Напојување - CoolerMaster MasterWatt 750W 80+ Bronze - link
• Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 - link
• Mеморија -  Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL19 - link
• HDD - Toshiba  P300 1TB 7200rpm 64MB - link
• SSD - Kingston A2000 500GB M.2 PCIe NVMe SSD 3D NAND 0 link
• CPU Cooler -
• Графичка картица - GigaByte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 DX12 - link

Датум на склопување - 18.08.2020

Цена:  денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

110.1.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00