ИТ Новости - Хардвер

Logitech Wireless Touch Keyboard K400 видео рецензија

Logitech Wireless Touch Keyboard K400
видео рецензија

Со безжичниот опсег до 10 метри, можете лесно да го контролирате вашиот компјутер од далечина. Да го засилувате звукот на вашето омилено YouTube® видео, да го паузирате слајдшоу-то, пребарувате на интернет, чет и повеќе, без да станувате од вашиот кауч.
Нарачај онлајн
 

SSD рецензија Kingston UV300 vs Samsung 850 EVO vs ADATA SP550

Кратка споредба на соодносот цена-перформанси на најпродаваните SSD дискови кај нас.
Трите SSD уреди се од 250GB
Тестовите се правени на Windows 7 на Z97 матична плоча.

Од тестовите можеме да видиме дека Samsung-от пак победи ама не убедливо како што беше во минатото
Да не ја заборавиме цената на продуктите Samsung-от е најскап, некаде околу 500 денари повеќе од другите, сега дали ви се исплати да дадете повеќе и да добиете повеќе тоа останува на вас да одлучите
ADATA и Kingston за ниска цена имаат навистина добри продукти
Прво да го видиме Kingston UV300 240GB:

Следен иде ADATA SP550 240GB:

Последен на тест за денес Samsung Evo 850 250GB:
Секогаш најдобри цени на SSD дискови - САМО ВО DDStore.mk

ASUS Cerberus Gaming Keyboard - Видео рецензија

 

ДД.ТВ Видео рецензии на хардвер
ASUS Cerberus Gaming Keyboard

 

 

 

 

Cerberus тастатурата е со цврст и издржлив дизајн отпорен на ненадејно прскање на течности.

 

 
Интегрираната дупка за цедење ги спречува течностите да останат заглавени внатре и осигурува лесно чистење.
 

Тастатурата е со 12 макро копчиња, целосна гумирана поставка со која спречува лизгање при нагли движења.
 
 
Не пропуштајте ја промоцијата на ASUS Cerberus Gaming Keyboard, како и гејмерското глувче ASUS Cerberus Gaming Mouse.
 
 
Акцијата трае до трошење на залихите. Побрзајте!
Купи онлајн
Купи онлајн
Купи онлајн
 
 

Најмоќните најтенките бизнис лаптопи - X1 Carbon и X1 Yoga

 
 
 • Intel® Core™ i7-6500U
 • 8GB DDR3
 • 256GB SSD
 • 14" WQHD
 • Windows 10 Pro 64
 • 36m. warranty
Купи онлајн
 • Intel® Core™ i5-6200U
 • 8GB DDR3
 • 256GB SSD
 • 14" FHD
 • Windows 10 Pro 64
 • 36m. warranty
Купи онлајн
ThinkPad X1 YOGA
 • Intel® Core™ i7-6500U
 • 8GB DDR3
 • 512GB SSD
 • 14″ WQHD
 • Windows 10 Pro 64
 • 36m. warranty
Купи онлајн
 
Facebook
Twitter
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
Google Plus
YouTube
Instagram

 

Нови гаџети од брендот GoClever во ДДСтор со одлични цени

 
Ви треба идеа за интересерн подарок. Изненадете ги најблиските со GoClever гаџети.
Дронови, Виртуал Риалити сетови, Сити бордови, Звичници, гпс, Таблети...
GoClever е реномирана фирма од Полска со повеќе од 8 годшно искуство. Производите се со одличен квалитет и многу прифатливи цени.

Прочитај повеќе... http://www.goclever.com/mk/
 
 
GOCLEVER CITY BOARD Self-balancing board/scooter

Интелигентен мобилен производ, кој носи елемент на забава во вашиот секојдневен живот. Структурата гарантира безбедност во сите временски услови.
Кога уредот е во движење свети во разнобојни LED светла.
Се контролира без напор, со лесни движења на нозете и наведнување на телото напред или назад. Исто така овозможува 360 ° ротација на едно место.
Со целосно наполнети батерии може да достигне до 20км.
Купи онлајн
 
DRONE GOCLEVER HD FPV with HD camera

Најдобро е да ја започнете вашата авантура со контролирање на лесна и динамична опрема, којашто може да биде лесно контролирана.
Движи се со брзина од 30km/h.
Големината навистина значи, особено кога станува збор за аеродинамиката.
GoClever дронот го има токмо тоа - перфектна големина.
Уредот е опремен со жироскоп со 6 оски, кое што гарантира стабиллност при летот, дури и при појава на ветар.
Купи онлајн
 
Virtual Reality Headset GOCLEVER ELYSIUM VR

GOCLEVER Elysium VR е уред со кој можете во секое време и на секое место да разгледувате слики во поинаква димензија и да имате незаборавно искуство.
Дури и без да го напуштате вашиот дом, вие можете да слетате на месечината.
Без разлика дали ја играте вашата омилена игра, гледате 3D филм или разгледувате фотографии, тоа ќе изгледа како навистина да сте таму!
Купи онлајн
 
Комплетна понуда

Јавете се или нарачајте онлјан. Вршиме испорака низ цела Македонија
Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.
 

Следете не

Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Website
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
LinkedIn
Google Plus
Google Plus
YouTube
YouTube
 
 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00