Lenovo®ThinkPad®X1 Yoga

Најлесниот конвертабилен бизнис лаптоп во светот, Лаптоп, таблет и многу повеќе.

Уживајте во слободата на работење со неверојатно лесниот и способен ThinkPad X1 YOGA. Користете го во еден од неговите 4 режими: Laptop, Tablet, Tent, Stand во зависност од вашите потреби. Целосно конектиран со супер брз 4G LТЕ-А, интегрирано Stylus пенкало со Lenovo WRITEit софтвер за брзо пишување и супер брзо полнење - за 15 секунди полнење дава до 100 минути работа.

Тенок и лесен
X1 Yoga тежи само 1,25кг. благодарение на напредниот carbon fiber casing кој го прави далеко поиздржлив од конкуренцијата.

Адаптибилен
Работете во конфорт било каде со разновидноста на 4те режими за работа: Работа, Презентација, Конективност, Креативност.
Не е само брз
Моќен процесор, до Intel Core i7 vPro, до 1TB PCie NVMe складирање, отварајте и зачувувајте големи документи 2х побрзо од стандардниот SSD.
Супербрз 4G LTE-A интегриран Mobile Broadband.
Интуитивен
Stylus пенкало кое се полни кога се реконектира со неговата докинг станица. 15 секунди полнење дава до 100 минути работа. Авто-сугестивен и корегирачки WRITEit систем.
Перформанси:
 
 • Процесор - Intel® Соге™ i7-6500U Ргосеѕѕог (4MB Cache, up to 3.10GHz)
 • Oперативен систем - Windows 10 Pro 64
 • Графика - Intel® HD 520
 • Меморија - 8GB DDR3
 • Дисков простор - 512GB SSD
 • Вебкамера - 720p camera
 • Батерија - До 11.0 часа RapidCharge батерија
 

Дизајн:

 

 • Дисплеј - 14" WQHD (2560X1440) Touch IPS AG
 • Димензии (Ш х Д х В) - 333.0mm х 229.0mm х 16.8mm
 • Тежина - 1.27кг
 • Безбедност - ТРМ, Kensington Log, Touch Fingerprint Reader, Intel vPro Technology
 • Пенкало - Dockable Stylus Pen
 • Тастатура - Backlit Keyboard

Проврзување:

 

 • Комуникација - WiFi, Bluetooth® 4.0
 • I/O Порти - Mini DisplayPort, HDMI, 3x USB 3.0, microSD, ThinkPad+ To Rj45 Adapter
 
Гаранција :
 • 3 Години
 

Инсталиран Софтвер:

 

 • Lenovo Solution Center
 • Thing Vantage Product Recovery
 • Rescue and Recovery™
 • Thing Vantage System Update
 • Lenovo Solution Center
 • Lenovo WRITEit
 • Lenovo Companion
 • Lenovo Settings
Купи Онлајн само во DDStore на најдобра цена
 
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00