Продукт на денот 08.11.2013 - Викенд Гејминг акција

 
 

Продукт на денот

 

ATX Midi Tower Case Gigabyte SUMO Alpha Black

ATX Midi Tower Case Gigabyte SUMO Alpha 

   

Цена: 4775 ден.

Цена: 4055 ден.

- 17% 

 

• Dimensions ( W x H x D )

* 195 x 430 x 460 mm 
• Material: 0.5 mm SECC 
• Color : Black 
• Side panel : Ventilated 
• Drive bays: 5.25" x 4, 3.5" x 4 (internal) 
• Expansion slots: 7 
• Form factor: ATX / Micro ATX 
• I / O ports* 2 x USB 3.0 / Reset key / 1 x Audio Set (AC'97/HD) 
• Fans* Front : 120mm silent fan x1 * Rear: 120mm silent fan x1 
• Weight: 6.6 kg 
 

kupi

 

Планирате да склопите гејмерски компјутер? Почнете од куќиштето!

17% попуст на Gigabyte Tower Case Sumo Alpha

 

Квалитетно, просторно, тивко. Вградени два бесшумни вентилатори.

 

Цена 4055 денари со вклучен ДДВ, 1 година гаранција

 

Акцијата трае до 10.11.2013 до 23:59 или до трошење на залихите

 

Викенд акција - за нарачките направени за време на викенд дополнителен ДДСтор подарок.

 

5% попуст на сите компоненти доколку нарачате цела конфигурација.

 

Можности за плаќање : Кредитна картичка, уплата во банка, уплата при подигнување на производот или фактура.


Направете ја нарачката онлјан, или контактирајте нé, ние ќе ја направиме нарачката за Вас.

 
Info

 

 
  F Facebook
  T Twitter
  L LinkedIn
  G+ Google+
Vikend akcija

DDStore.MK работи 24 часа 7 дена во неделата.

Со цел да ја зголемиме свеста за интернет купување во Македонија од 01.10.2013 до 31.12.2013 за сите нарачки направени онлајн за време на викендите (сабота и недела) добивате дополнителен попуст и специјален подарок.

Тел: 02 - 3100700
E-mail: salesddstore.mk

 

Коментари од корисници

Здраво, морам да ве пофалам задоволен досега 2 солидни порачки имам направено, во иднина продожете со исто темпо.

 

Одлично искуство, немам од што да се пожалам.

 

Ми се допаѓа овој начин на продажба и цената на испораката ви е многу прифатлива.

 

Многу ефтино, добро организирано но морате да ги апдејтирате секојдневно производите, кои ги имате-немате, дали можете да набавете за толку и толку време итн. Малку поголем ангажман треба само. Повеќе...

 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00