Вработување

ДДКом ДООЕЛ има потреба од практиканти со можност за редовно вработување.

Работна позиција: Управување со продукти од електронска продавница и интернет маркетинг

Потребни познавања:
 - англиски јазик
 - напредни познавања од компјутерски хардвер и ИТ опрема
 - основни познавања интернет маркетинг и социјални мрежи
 - основни познавања од Еxcel, Photoshop, HTML

Предност имаат лица кои имаат претходно работно искуство со продажба на хардвер во некоја од фирмите во МК како и лица кои имаат искуство со сервисирање и асемблирање на компјутери и познавање на ИТ пазарот во Македонија (дистрибутери, брендови и сл.)

Заинтересираните кандидати нека испратат CV на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00