Моќни OfficePro HP Elite i5 2400 - 14900 ден

hp elite

HP Elite 8200 SFF i5 2400/4GB/250GB/DVD/Win7Pro

Детална понуда на следниот линк:
http://ddstore.mk/products/pid/887160

Процесор Intel® Core i5-2400(3.10 GHz, 6MB cache, 4 cores)
РАМ 4GB DDR3
Хард Диск 250 GB SATA
Графичка карта : Intel HD Graphics 2000
Оперативн систем : Windows 7 Pro OEM
Case SFF Small Form Factor

Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно.
Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции.
Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.

Јавете се или направете онлјан нарачка на http://ddstore.mk. Вршиме испорака низ цела Македонија

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00