Користени бренд компјутери со врвни перформанси - Core i3, i5, i7, SSD, VGA GT750Ti

 

Користени бренд компјутери со врвни перформанси - Core i3, i5, i7, SSD, VGA GT750Ti

- лиценциран Windows
- 12 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари
Комплетна понуда на следниот линк

Моќни бренд конфигурации со Core i серии на процесори:
 
 
HP 8100 Elite SFF
Процесор - Intel® Core™ i3 3.1GHz
РАМ - 2GB DDR2
Хард Диск - 160GB SATA
Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP
Куќиште - HP Small Form Factor
Цена: 10.900 ден.
 
Купи онлајн


HP Elite 8100 SFF
Процесор - Intel® Core™ i5 3.1GHz
РАМ - 3GB DDR3
Хард Диск - 160GB SATA
Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP
Куќиште - HP Small Form Factor
Цена со попуст: 13.900 ден.
Редовна цена: 14.900 ден.
 
Купи онлајн

HP 8200 PRO SFF
Процесор - Intel® Core™ i7-2600 Processor (8M Cache, up to 3.80 GHz)
РАМ - 4GB DDR3
Хард Диск - 250GB SATA
Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP
Куќиште - HP Small Form Factor
Цена со попуст: 19.900 ден.
Редовна цена: 22.000 ден.
 
Купи онлајн
Конфигурации надградени со нови SSD дискови и гејминг графички картици:

HP 8100 Elite SFF
Процесор - Intel® Core™ i5 3.1GHz
РАМ - 3GB DDR3
Капацитет на диск - 120GB SSD
Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP
Куќиште - HP Small Form Factor

Цена: 16.900 ден.
 
 
Купи онлајн
HP 8200 PRO SFF
Процесор - Intel® Core™ i7-2600 Processor (8M Cache, up to 3.80 GHz)
РАМ - 8GB DDR3
Капацитет на диск - 250GB SSD
Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP
Куќиште - HP Small Form Factor

Цена: 25.900 ден.
Купи онлајн
Промотивно - 12 месеци гаранција без доплата
 
Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно.
Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции.
 
Јавете се или нарачајте онлајн. Вршиме испорака низ цела Македонија.
 
Можност за доградба на хард диск и рам меморија.
Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00