ПРОМОЦИЈА! Лиценциран HP компјутер со моќен Core i5 процесор за само 13.500 денари

  • Процесор - Intel® Core i5 3.1GHz
  • РАМ - 3GB DDR3
  • Хард Диск - 160GB SATA
  • Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP
  • Куќиште - HP Small Form Factor

Надградби:
RAM:
- 1500 денари доплата за до 8GB DDR3
HDD:
- 400 денари доплата за диск од 250GB
- 600 денари доплата за диск од 320GB
- 800 денари доплата за диск од 500GB
SSD:
- 2500 денари замена за обичен диск со нов 120GB SSD (3 години гаранција)
- 4500 денари замена за обичен диск со нов 240GB SSD (3 години гаранција)
Гратис:
- При купување на компјутер + монитор гратис нови тастатура и маус
- Бесплатна надградба до Windows 10


Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари

Компјутерите се А класа од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo во 100% исправна состојба, со поминати тестови на секоја компонента посебно.
Бренд конфигурациите за разлика од склопуваните се многу постабилни, потивки со помала потрошувачка на струја. Составени се со поквалитетни, 100% компатибилни компоненти. Компјутерите се увезени од ЕУ и најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчесто во банки и во јавни институции.
Можност за доградба на хард диск и рам меморија. Одобруваме дополнителен попуст за поголеми нарачки.

Купи онлајн
Facebook
Twitter
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube

 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00