АКЦИЈА! Kingston & Samsung SSD дискови

 
АКЦИЈА!

Kingston & Samsung SSD дискови
 
SSD дискови од Kingston & Samsung

Ефикасен начин за надградба на вашиот компјутер. Тие се 10 пати побрзи од конвенционалните хард дискови, како и посигурни, издржливи и отпорни на удари.

SSD 2.5" Samsung 750 Evo 500GB SATA3 540MB/s

Редовна цена: 9.198 ден.
Цена со попуст: 8.850 ден.

Kingston SSD 240GB V300 SSDNOW

Редовна цена: 4.947 ден.
Цена со попуст: 4.750 ден.

SSD 2.5" Kingston UV400 Series 240GB

Редовна цена: 4.439 ден.
Цена со попуст: 4.250 ден.

SSD 2.5" Kingston UV400 Series 480GB

Редовна цена: 7.650 ден.
Цена со попуст: 7.924 ден.
Забрзајте го вашиот компјтер или лаптоп до 10 пати со вградување на SSD диск.
Акцијата трае до трошење на залихите.

Опис:
  • Брзина - 10 пати побрз од 7200RPM хард диск
  • Јачина - SSD не содржи подвижни делови, така што шансите на штета се помалку отколку на хард дискот
  • Економија - Структурата е оптимизирана за лесно префрлување на SSD
  • Лесен за користење - Универзалната колекција содржа сите потребни компоненти за лесна инсталација
Јавете се или нарачајте онлјан. Вршиме испорака низ цела Македонија.
Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.
 
 
Facebook
Twitter
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00