Моќни работни станици (workstation) со Intel Xeon и nVidia Quadro

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач
Нови количини моќни работни станици WORKSTATION
Xeon процесори, nVidia Quadro графички, ECC РАМ

Идеални за графичка обработка, рендеринг
12 месеци гаранција
ПОБРЗАЈТЕ, количините се ограничени!

Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Јавете се или нарачајте онлајн, вршиме достава низ цела Македонија!
HP Workstation Z800 A Class
*Процесор: Intel® Xeon® 6-Core X5650 2660Mhz
*РАМ: 24GB DDR3 ECC
*Хард Диск: 2x500GB SATA
*Графичка карта : nVidia Quadro FX1800 768MB
*Куќиште - Workstation Tower
Цена со попуст: 44.900 ден.
Редовна цена: 55.000 ден.
HP Workstation Z230 SFF А Class
*Процесор: Intel® Xeon® Processor E3-1225 v3 (8M Cache, 3.20 GHz)
*РАМ: 16GB DDR3 ECC
*Хард Диск: 500GB SATA
*Графичка карта : Intel® HD Graphics P4600
*Куќиште - Workstation SFF
Цена: 44.900 ден.

DELL Precision 490
*Процесор:Xeon® DUAL 3.2Ghz
*РАМ: 4GB DDR3 ECC
*Хард Диск: 750GB SATA
*Графичка карта : Nvidia Quadro
*Оперативен систем : Win7 Pro
*Куќиште - Workstation Tower

Цена со попуст: 14.900 ден.
Редовна цена: 18.900 ден.

DELL Precision T3400
*Процесор: Core™2 Quad Q9400
*РАМ: 4GB DDR3
*Хард Диск: 750GB SATA
*Графичка карта : NVIDIA® Quadro®
*Оперативен систем : Win7Pro
*Куќиште - Workstation Tower

Цена со попуст: 14.900 ден.

Редовна цена: 18.900 ден.

DELL Precision T3500
*Процесор - Intel® Xeon® Quad Core E5530 2,4Ghz
*RAM капацитет - 8 GB ECC
*Хард диск - 320 GB
*Графичка карта - NVIDIA® Quadro® FX1700/FX580 512MB
*Оптички уред - DVD-RW
Цена со попуст: 18.900 ден.
Редовна цена: 19.900 ден.
HP Workstation Z420
*Процесор - Intel® Xeon® Quad Core E5 1603 2,8Ghz
*RAM капацитет - 8 GB ECC
*Хард диск - 500 GB
*Графичка карта - NVIDIA® Quadro® NVS310 512MB
*Оптички уред - DVD-RW
Цена со попуст: 35.600 ден.
Редовна цена: 38.000 ден.
HP Workstation Z420
*Процесор - Intel® Xeon® Hexa Core E5 1650 3.2Ghz
*RAM капацитет - 16 GB ECC
*Хард диск - 250 GB
*Графичка карта - NVIDIA® Quadro® 4000 2GB
*Оптички уред - DVD-RW
Цена со попуст: 51.000 ден.
Редовна цена: 55.000 ден.
А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.

А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање.
Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување.
А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.
Комплетна понуда на следниот линк

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00