Користени лаптопи - професионални 14" Бизнис серии

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!
KoristeniLaptopi Newsletter

Користени лаптопи - професионални бизнис серии

Одбравме за Вас 14" лаптопи од брендовите Fujitsu, Lenovo и HP бизнис серии со Core i7/i5/i3, со инсталирани Windows 10 Pro и Windows 10 Home
Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher). Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice)

Промотивно 1 година гаранција, можност за доплата до 3 години.

А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи корпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.

Можност за надограба на РАМ меморија.
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Јавете се или нарачајте онлајн!
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
 
Fujitsu LifeBook S752

*Процесор - Intel® Core™ i3-3120M
*РАМ - 4GB DDR3
*Хард Диск - 320GB HDD
*Графичка карта : Integrated VGA
*Оперативен систем - Windows 10 Home

Цена: 13.500 ден.
<<Купи онлајн>>
Fujitsu LifeBook S751

*Процесор - Intel® Core™ i5-2520M
*РАМ - 4GB DDR3
*Хард Диск - 250GB HDD
*Графичка карта : Integrated VGA
*Оперативен систем - Windows 10 Home

 
Цена: 14.900 ден.
<<Купи онлајн>>

Lenovo ThinkPad T430

*Процесор- Intel® Core™ i5-3320M
*РАМ - 4GB DDR3
*Хард Диск - 320GB HDD
*Графичка карта : Integrated VGA
*Оперативен систем - Windows 10 Pro

 
Цена: 18.500 ден.
<<Купи онлајн>>
 
HP EliteBook 8470p 14"

*Процесор - Intel® Core™ i7-3520M
*РАМ - 4GB DDR3
*Хард Диск - 320GB SATA
*Графичка карта : Intel HD
*Оперативен систем - Windows 10 Pro
 
Цена: 21.900 ден.
<<Купи онлајн >>
 
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00