Клиент Конфигурации - YOU IMAGINE, WE MAKE IT REAL

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач
СОСТАВЕТЕ КОМПЈУТЕР ПО ВАШ ИЗБОР
И ДОБИЈТЕ:
✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли
✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер.

Јавете се или пишете ни на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., вршиме БЕСПЛАТНА испорака низ цела Македонија!

Листа од клиент конфигурации
Клиентска Конфигурација №68 AMD R7 2700X with X370
• Кукиште - NZXT S340
• Процесор - 2nd Gen Ryzen™ 7 2700X Desktop Processor
• Напојување - Cooler Master Master Watt 750W
• Матична Плоча - Gigabyte X370 Gaming K5
• Mеморија - 32GB Ripjaws V
• SSD - Samsung 580Evo 500GB
• CPU Cooler - AMD Stock
• Графичка картица - Gigabyte GTX 1060 6GB Gaming
Нарачајте онлајн
Клиентска конфигурација №62 Palit GX 1070 GameRock
• Кукиште - NZXT Noctis 450 ROG
• Процесор - AMD Ryzen™ 7 1700
• Напојување - Cooler MAster Vanguard 750W
• Матична Плоча - Asus Prime x370 Pro
• Mеморија - Corsair Vengeance LPX 16GB 32GB 3000MHz
• HDD - 2TB Western Digital RED
• SSD - 500GB Samsung EVO
• CPU Cooler - AMD Stock
• Графичка картица - Palit GTX 1080 GameRock
Нарачајте онлајн
Клиентска конфигурација №52 Deep Cool Genome
• Кукиште - Deep Cool Genome
• Процесор - Intel® Core™ i7-5930K Processor (15M Cache, up to 3.70 GHz)
• Напојување - Deep Cool DA600M
• Матична Плоча - Gigabyte X99 UD4
• Mеморија - GSkill RipJaws V 32GB 3200mhz
• HDD - WD Blue 2TB
• SSD - Kingston UV400 120GB
• CPU Cooler - Deep Cool 360
• Графичка картица - Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming
Нарачајте онлајн
 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00