Промоции

Моќни Rack сервери од врвни производители HP, DELL, LENOVO

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

A Class Refurbished
МОЌНИ РАБОТНИ СТАНИЦИ И СЕРВЕРИ

 

Моќни работни станици и Rack сервери од врвни производители HP, DELL, LENOVO.
XEON процесори, SAS дискови, ECC Ram меморија.
Во одлична состојба A class refurbished со 12 месеци гаранција, бесплатна достава.

А класа - refurbished. Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈНМини бренд компјутери од 9400ден. со бесплатна достава #СедиДома

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!
Евтини бренд USFF и MINI компјутери од врвните производители HP, DELL, LENOVO и FUJITSU  - мали, моќни, тивки и економични. #СедидиДома и нарачај онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија.
 
- Моќни Core™ i3/i5/i7 процесори
- Забрзани со SSD - до 10 пати зголемени перформанси
- Можност за замена на било која компонента по ваша желба.
- Акциските цени на некои од моделите се до трошење на залихите
- 12 месеци гаранција
Комплетна онлајн понуда
Или јавете се на телефон:
+389 2 3 100 700 / +389 75 365 277 - од понеделник до петок
Пратете барање на  email Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. / Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
A Class Refurbished - заштеда до 70%
Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube


USFF и MINI refurbished компјутери со лиценца на залиха. #WorkFromHome

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!
Понуда за компании. USFF и MINI компјутери од врвните производители DELL и HP - мали, моќни, тивки и економични со лиценца за основно средство. #СедидиДома #StayHome #РаботиОдДома #WorkFromHome
 
- Моќни Core™ i3/i5/i7 процесори
- Забрзани со SSD - до 10 пати зголемени перформанси
- Лиценциран Windows 10 MAR
- Можност за замена на било која компонента по ваша желба.
- Акциските цени на некои од моделите траат до трошење на залихите
- 12 месеци гаранција
- #СедиДома и нарачај онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија.
Комплетна онлајн понуда
Или јавете се на телефон:
+389 2 3 100 700 / +389 75 365 277 - од понеделник до петок (08-17h)
Пратете барање на  email Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. / Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
A Class Refurbished - заштеда до 70%
Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTubeRefurbished лаптопи - бизнис класа со или без лиценца + SSD

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!
Нови количини и нови модели на A Class Refurbished лаптопи со или без лиценца!
МОБИЛНОСТ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ
 
Лиценцирани лаптоп компјутери од брендовите Dell, HP и Lenovo, бизнис серии со од 11.6" до 15.6", IPS LED екрани, моќни процесори, забрзани модели со SSD и лиценциран Windows 10 Home/PRO MAR pre-installed.
Количините се ограничени.
Одберете го својот лаптоп и заштедете со DDStore до 70%. 
#СедиДома и нарачај онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија.
Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube


#СедиДома, состави #CustomPC - DDStore ќе ти го склопи и достави ;)

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Клиент конфигурации
(custom build)
 

Зошто DDStore?
Наша цел е да испорачаме високо-квалитетни компјутерски системи по конкурентни цени. Веќе 14 години на пазарот, DDStore е најголемата продавница за IT опрема во Македонија со понуда на продукти од најголемите светски производители. Една од нашите специјалности е составување на компјутерски системи по барање на клиентите (custom build).

Се на едно место!
Во нашата понуда имаме продукти од сите дистрибутери во Македонија и дополнителна можност за компоненти по порачка. Освен High-End Gaming и конфигурации за дизајн, имаме на понуда економични и оптимизирани понуди за домашна употреба, бизнис, едукација.

Опции при избор на компјутерски систем:

Одберете некоја од нашите предлог pre-build ДД-Конфигурации 
Сами одберете компоненти од http://ddstore.mk.
Испратете барање на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со вашите потреби, ќе ви доставиме понуда.
Разгледајте дел од Клиент конфигурациите

Потребна ви е помош при избор?

Освен тимот за продажба, за консултации околу цени и залихи, нудиме бесплатни технички консултации. Контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефон +389 2 3 100 700 или +389 75 365 277

Со секој систем даваме бесплатно склопување со напредено кабелско менаџирање. Дополнително секој систем проаѓа низ стрес тестови пред да се испорача, со цел се да обезбедиме комплетна функционалност и елиминираме враќање за гаранција.

Склопување со напреден кабелски менаџмент.
Надградба на BIOS
Проверка на компатибилност на компоненти
Проверка дали се прочитани RAM меморијата и дисковите
Проверка на температура
Софтверски стрес тест - Memory Test, CPU Test, and Hard Drive Test & Video Card Test
Вградување на дополнителни уреди оптички уред, дискови, графичка карта (доколку се купени со системот
Инсталација на оперативен систем, драјвери и основни програми (опционално доколку е купен со системот)
Финална проверка
Пакување и испорака на компјутер спремен за употреба

Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube


Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00