Вработување

ВРАБОТУВАЊЕ - Сервисер на компјутери и ИТ опрема

128.jpg

ДДКом е дистрибутер на користени и Refurbished компјутери и ИТ опрема. Наш продукт е DDStore.mk, најголемата интернет продавница за ИТ опрема во Македонија.
Поради зголемување на обемот на работа, имаме потреба од сервисер со полно работно време

Одговорности и обврски:
- Сервисирање и одржување на преносни компјутери, десктоп и таблет компјутери;
- Сервисирање и одржување на хардверските делови на ниво на електроника (матични плочи, напојувања, монитори);
- Сервисирање и одржување на канцелариска и мрежна опрема (печатари, копири, сервери);
- Дијагностицирање и остранување на дефекти;
- Асемблирање и инсталација на нови компјутерски конфигурации со напреден кабелски менаџмент;
- Следење работни налози и попис на сервисен магацин;
- Инсталација на оперативни системи (Windows,Linux,IOS,Android), антивирусни програми и нивно сетирање;
- Техничка подршка на корисници, како и комуникација со клиентите и нивно информирање за уредите кои ги имаат оставено на сервис;

 

Потребни квалификации:
- Предходно искуство во сервисирање компјутери и ИТ опрема, инсталација на оперативни системи.
- Завршено ССС образование;
- Основно познавање на англиски јазик;
- Возачка дозвола Б категорија се смета за предност;
- Предходно искуство со сервисирање на бренд компјутери (HP, DELL, LENOVO) се смета за предност

Вештини и способности:
Способност за самостојна и тимска работа;
Проактивност; систематичност и ориентираност кон оставарување резулати;
Професионалност, одговорност и лојалност;
Способност за работа со временски рокови;

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите професионални биографии можат да ги испратат на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови ќе бидат повикани на интервју.

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00